KURUMSAL

KASATAŞ HAKKINDA


Firmamız 1965 yılında ERDOĞAN DÜNDAR tarafından Doğan Çelik ismiyle Gaziantep'e kurulmuştur. 1976 yılında KASATAŞ KASA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 'ismini almış ve şirketleşmiştir. Türkiye'nin ilk PARMAK İZİ İLE AÇILAN çelik para kasaları üreticisidir. Firmamız Türkiye’nin Tek Dünyanın 5 çelik kasa mekanik şifre'si üreticisinde biridir. Bu başarısını TÜRK PATENT ENSTİTÜSÜN'DEN ALDIĞI ENDÜSTRİYEL TASARIM TESCİL Belgesiyle ispatlamıştır. Firmamız T.S.E, H.Y.Y.B, İMALAT YETERLİLİK Belgesine sahiptir. Firmamız üretici, ihracatçı ve ithalatçı olup; Para kasaları, Metal Sanayi, kasa kilitleri ve elektronik kilitler konusunda faaliyet göstermektedir. Bu güne kadar ihracat yaptığımız ülkeler; İngiltere, A.B.D. Fransa, Hollanda, Almanya, Suudi Arabistan, Kuveyt, Cezayir, Suriye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Ürdün, Tunus, Irak, Kıbrıs, Romanya, Bulgaristan, Rusya, Ukrayna, Kazakistan, Azerbaycan’dır. İthalat yaptığımız ülkeler İspanya, Amerika, Hollanda, Tayvan, Kore ve İngiltere’dir. Fabrikamız Gaziantep'tedir. Firmamızın Genel Müdürü Haluk Dündar'dır. Fabrikamız 1900 m² kapalı alan üzerine kurulmuştur. Yıllık kasa üretim kapasitemiz büyük boy kasada 2.400 adet, küçük boy kasada 25.000 adettir. Ayrıca metal kutular, elektronik kapı ve kasa kilitleri, posta kutuları, kumbaralar ve ofis masaları üretmekteyiz. Firmamız başta İNCİRLİK HAVA ÜSSÜ olmak üzere birçok banka ve Stratejik Alanın ŞAMBRFORT BANKA KASA DAİRESİ KAPISI (ZIRHLI KAPI)'Sının Üretim ve Montajını gerçekleştirmiştir.

Firmamız yaptığı yatırımlar ve girmeyi hedefliği CNC tezgâhları, otomasyon ve makine imalatı ile dış ülkelerden ithal edilen ürünleri azaltıp daha kaliteli ve ucuz maliyetli malların üretilmesi adına önemli adımlar atmaktadır.

Firmamızın temel ilkesi Türk malını Avrupa standartlarının üzerine çıkartıp dış ülkelere bağımlılığı azaltmak ve ülkemizin sanayileşmesinde önemli adımları atmasına destek olmayı hedeflemektedir.

ORGİNALSAFE ürünlerinin Türkiye genel distribütörlüğü, 1994 yılından beri KASATAŞ Elektronik tarafından üstlenilmiştir.

KASATAŞ Elektronik 2.000 m² kapalı alana sahip montaj tesisi ile, CE, TUV, ISO 9002 gibi dünya standartlarına haiz ithal kilitleme mekanizmalarının çelik para kasaları ve kapılar üzerine montajını gerçekleştirmektedir. Kısa süre içerisinde imalat sektöründe de kalite anlayışını ispat etmiş, ithalatın yanında, ülkemizin Dünya 'ya ihracat potansiyeli içinde yerini almıştır.

KASATAŞ Elektronik ayrıca; elektronik güvenlik sistemleri, elektronik ev-ofis cihazları ithalat ve pazarlama konularında faaliyet göstermekte, personel devam kontrol, araç takip, mobil iletişim, sahada satış, envanter ve stok kontrol, parkmetre uygulamaları v.s. gibi orta ve büyük ölçekli isletmelerin ilgili konularda ihtiyaçlarını karşılamakta ve projeleri hayata geçirmektedir.

KASATAŞ Elektronik, ABD basta olmak üzere, İngiltere, Almanya, Fransa olmak üzere 42 ülkeye ihracat yapmıştır. Dış piyasalara Elektronik ürünleri ihraç etmek üzere faaliyet göstermektedir. Kalite ve düşük fiyat arayan uluslararası piyasalarda kabul görmüştür. Satış rakamları sürekli artan bir grafik sergilemektedir.